Ел Класико и френско дерби в Евролигата


Ел Класико и френско дерби в Евролигата
15-01-2026 13:09 | BGbasket.com

Поредният кръг в Евролигата ще завърши с Ел Класикото Реал - Барселона. Това ще е втората им среща за годината, след като на 5 януари двубоят между тях в Мадрид завърши с успех на гостите със 105:100. Интересното е, че трите им последни срещи приключват с победи на гостуващия тим. Въпреки тази статистика Winbet.bg дава предимство на домакините с малко над 69 процента. Уил Клайбърн и Хуан Нунес са контузени от каталунския тим.

 

Още едно подобно дерби има в Париж, където гостува Монако. Преди месец "монегаските" спечелиха на собствен терен със 125:104. Иначе това е 11-ата им среща в рамките на последните 10 месеца. Седем от тях завършиха със загуби за столичани. И в двата състава няма важни отсъстващи. Гостите, които се изкачиха на върха в Евролигата, са фаворити с близо 65 процента шансове за победата.

 

От останалите мачове в Евролигата днес и утре прави впечатлението отсъствието на звездата на Панатинайкос Кендрик Нън при гостуването в Мюнхен на Байерн. Повече информация за всички тях може да прочетете тук.


 

 

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи