Деймиън Лилард спечели трета титла за най-добър стрелец на All-Star-а


Деймиън Лилард спечели трета титла за най-добър стрелец на All-Star-а
15-02-2026 10:18 | BGbasket.com

Макар и все още невъзстановен от скъсаните коленни връзки, макар и без нито един мач от миналия май, Деймиън Лилард остава класа в НБА. Ветеранът от Портланд спечели за трети път в кариерата си Конкурса за стрелба от дистанция в НБА. По време на All-Star Weekend-а в Лос Анджелис снощи Дейм победи във финала смятания за стрелеца на бъдещето поколение новобранец Кон Нупъл с 29:17 и Девин Букър с 29:27. Лилард спечели Конкурса за трети път в последните четири издания. С по три такива приза в историята са само Лари Бърд и Крейг Ходжис.

 

Гардът на Портланд вкара във финала 21 стрелби, включително двете „от логото“ в първия кръг. С 27  точки във финала завърши и Девин Букър от Финикс Сънс, но той пропусна последните си три стрелби от ъгъла и така загуби приза. Букър се представи най-добре в първия кръг, когато записа 30 точки и вече виждаше втория си трофей за най-добър стрелец от Уикенда в кариерата си. Нупел се „срина“ във  финала със 17 точки въпреки 29 в първия кръг.

 

 

 

Конкурсът за забивки тази година бе спечелен от Кешад Джонсън от Маями.  Победителят, наричан с прякора Showtime, е известен в НБА със своите забивки в загревките преди мачовете на Хийт и това му се отплати. Той не бе избран в драфта през 2024 и прекарва времето си в G-лигата и НБА. Този сезон има 21 мача с екипа на „Горещите“.

 

Крилото победи във финала Картър Браянт от Сан Антонио.

 

 

 

Конкурсът за умения Kia Shooting Stars бе спечелен от отбора на Ню Йорк Никс, който победи Отбор Камерън, включил бившите възпитаници на университета Дюк Джейлън Джонсън, Кон Нупъл и Кори Магет. В състава на Никс за този конкурс бяха легендата Алън Хюстън, Джейлън Брънсън и Карл-Антъни Таунс.

 

 

 

В мача на младоците пък липсваше един от най-чаканите играчи – Купър Флаг, който е контузен. Заради травма шоуто пропусна и Алекс Сар. В тяхно отсъствие приза за най-полезен играч спечели друг претендент за Новобранец на годината – Ви Джей Еджкомб. Спечели отборът, воден от Винс Картър.

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Тагове: All Star Weekend, НБА Мач на звездите, Деймиън Лилард
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи