Жените стартират със загуба турнира в Бормио

Дачич срещу Томова
13-08-2007 00:45

Женският национален отбор на България загуби на старта на международния турнир в Бормио от домакина Италия с 59 – 63.
Нашите баскетболистки играха на приливи и отливи през целия мач. В първата и третата част Италия игра по-добре, докато във втората и четвъртата нашите успяваха да се върнат в мача. Въпреки, че резултата завърши само 4 точки в полза на Италия, момичетата на Георги Божков нямаха реален шанс да спечелят срещата. След като поведоха в началото на третата част с 36-33, българките допуснаха Италия да вкара 16 поредни точки и поведе с 49-36. Оттам докрая нашите бяха догонващи, като успяха да се доближат до 3 точки в последната минута от срещата. За съжаление в последната атака не успяха да изстрелат топката  бяха свирени 24 секунди.
Треньорът на българките Георги Божков видимо бе недоволен от представянето на своите възпитанички. Само на моменти те разкриха своите възможности, което обаче стигна само до почетна загуба в края.
Най-резултатна бе Теодора Петрова със 17, а Милена Томова добави 13 точки. Ето и всички баскетболистки от нашия отбор, които влязоха в игра.

Италия – България 63-59 (21-11, 10-20, 20-8, 12-20)

Италия: Франчини 5, Зара 8, Заноли 3, Сикарди 0, Маскиадри 11, Занон 4, Фабри 0, Дачич 9, Надалин 2, Джорджи 2, Мачи 19

България:  Милена Томова 13, Светла Асенова 2, Теодора Петрова 17, Елена Йоловска 10, Албена Бачкова 0 (Жаклин Златанова 0, Екатерина Димитрова 1, Таня Чиров 7, Силвия Пеева 0,  Радостина Славова 8, Анна Римпова 1)

Съдии: Пиер Поло Канестрели, Марио Че

Не играха в мача Зорница Костова, Радостина Димитрова и Наталия Топалова. В другия мач от днешната програма Русия победи Турция със 76 – 63. Утре нашите играят с Русия от 17.30 българско време.