Падаме от Русия с 19 точки

Наталия Топалова вкара 15 за България
13-08-2007 19:41

Женският национален отбор на България загуби и втората си среща от междунардония турнир в Бормио, Италия. Този път нашите паднаха от един от най-силните отбори в Европа, този на Русия с 54 – 73. Треньорът на нашите баскетболистки Георги Божков заложи на стартова петица: Милена Томова, Албена Бачкова, Елена Йоловска, Теодора Петрова и Наталия Топалова. Както и вчера българките изиграха силно първо полувреме, след което резултата бе равен 32-32.

Последва отново слаба трета четвърт, в която България успя да вкара само 9 точки. В последната част рускините се разиграха и направиха победата си убедителна. България допусна 20 технически грешки в срещата, а освен това високите рускини овладяха 8 топки повече в борбата под коша (40 на 32 в тяхна полза).

Добре се включи новото попълнение на Лукойл Нефтохимик Наталия Топалова. След като не игра в мача срещу Италия вчера, днес Топалова бе най-резултатна в нашия отбор с 15 точки. Тя бе единствената баскетболистка от българския отбор, преминала двуцифрената граница.

Екатерина Димитрова и Светла Асенова не бяха по екип за днешния мач. Димитрова има контузия и ще почива до началото на следващата седмица.

Освен тях треньорът Божков не използва единствено две състезателки, които бяха в ростера за мача с Русия - Силвия Пеева и Ана Римпова.

България - Русия 54 – 73 (14-19, 18-13, 9-17, 13-24)

България: Томова 8, Бачкова 0, Йоловска 6, Петрова 7, Топалова 15 (Славова 2, Костова 5, Златанова 3, Димитрова 0, Чиров 8)

Русия: Осипова 6, Кузина 7, Корцин 10, Демагина 10, Водопянова 8 (Шеголева 6, Сапова 0, Шакирова 8, Лисина 4, Соколовская 10, Данилочкина 2, Лешчева 2)

В момента играят Италия и Турция, като мача може да се гледа пряко по сателитния канал Rai Sport Sat. Утре в последния ден от турнира нашите играят от 17.00 българско време с отбора на Турция. След нашия мач е финала между домакина Италия и състава на Русия.