Ристе вкарва 10 за Македония, не стигат в Естония

Ристе Стефанов (снимка: gong.bg)
13-08-2007 22:14

Гардът на Лукойл Академик Ристе Стефанов вкара 10 точки за 17 минути игра, но те не стигнаха на Македония в първия им мач от допълнителната квалификация за Евробаскет 2007.

Пред 5000 зрители в Талин Естония записа втора победа в квалификациите над македонците със 72 – 66. Домакините водеха през цялото време, на няколко пъти се откъсваха с добра разлика, но Македония се връщаше в мача. В третата минъта на второто полувреме резултата бе 16 точки в полза на Естония (45-29), но благодарение на добрата си защита в следващите 4 минути гостите вкараха 15 поредни точки и намалиха само на една точка (45-44). След това дойде ред на домакините да направят своята серия. 3 минути и 43 секунди преди края обаче разликата отново бе 1 точка за Естония. Македонците се опитаха да решат мача със стрелба от зоната за три точки, но не успяха и загубиха.
Звездата на Естония Мартин Мурсеп вкара 17 точки, а Владо Илиевски бе най-резултатния играч на терена с 20. Македония успя само в 10 от 31 опита зад дъгата за 3 точки. Ристе Стефанов вкара 2 тройки и грабна 2 борби в допълнение към своя актив.

Естония вече има 2 победи след като би Швеция на техен терен миналата седмица. След загубата днес Македония няма право на грешка в оставащите три мача, за да запази шансове за класиране за турнира в Менорка следващия месец.