Македония близко до провал

Ристе вкара 8 точки за победата на Македония
26-08-2007 10:00

След страхотната победа над Естония (95-50) преди три дни, която им осигури предимство в преките двубои, Македония бе на път да развали всичко, след като бе близко до загуба като гост на Швеция. В крайна сметка македонците победиха с 78-73 и отиват на последния квалификационен турнир в Менорка.
През първите три части на двубоя шведите имаха преднина, като най-голямата беше 41-28, 2.23 минути преди края на първото полувреме. Едва в края на третата четвърт Македония изравни и така последните 10 минути започнаха при резултат 58-58.
Гостите отбелязаха първите осем точки в последната част и така надеждите на Швеция за изненада, като че ли угаснаха. Все пак домакините намалиха до три точки, 22 секунзи преди края, но за повече не им стигнаха сили.
Играчите на Лукойл Академик Перо Антич и Ристе Стефанов взеха участие в двубоя. Антич завърши с 12 точки и 5 борби, а Стефанов съответно с 8 и 6. Владо Илиевски бе най-резултатен с 23 точки.