Детройт-Финикс е финалът в WNBA

Дийна Нолан с рекордни 30 точки (WNBA)
04-09-2007 08:59

Дийна Нолан подобри клубния рекорд за най-много отбелязани точки в плейофите и бе в основата на победата на Детройт Шок в решителния трети мач на финала в Източната конференция срещу Индиана Фивър с 81-65.

Нолан вкара 30 точки, грабна 7 борби и подаде 5 асистенции и помогна на отбора си да се класира за финала в WNBA срещу Финикс Меркюри.

Индиана поведе в серията, но не успя и в двата си опита да я затвори в Детройт. Гостите водеха с 13 точки в първата част на мача, но през втората четвърт не само загубиха преднината си, но и звездата на отбора Тамика Кечингс. Тя разтегна ахилеса на десния си крак и не се върна в игра.

Шерил Форд взе 15 борби като игра само 18 минути за Шок. Индиана бе на крачка от спечелването на първата си титла в конференцията, но само Тами Сътън Браун със 17 и Тули Бевилакуа с 14 бяха единствените с двуцифрен точков актив. Тамика Уитмор, която наказа Детройт в първия мач в Индиана с цели 41 точки в този мач отбеляза само 9.

Звездата на Детройт Пистънс Чонси Билъпс бе сред зрителите, ден след като спечели титлата на ФИБА Америка с националния отбор на САЩ в Лас Вегас.
Финалът започва в нощта на сряда срещу четвъртък, като първата среща е в Детройт и се играе до 3 победи.