Паркър отказа Италия

Паркър вкара 36 за Франция (снимка: ФИБА)
04-09-2007 22:35

Звездата на Сан Антонио Спърс и Франция Тони Паркър изигра невероятен мач и донесе втората поредна победа за петлите. Този път те надиграха Италия със 69-62.
Паркър игра феноменално в този мач. Той вкара повече от половината точки за своя отбор завършвайки с 36.
За италианците това е втора загуба поред и утре ще трябва да победят Полша, за да продължат напред.
Италия, която загуби вчера драматично от Словения, започна много добре този двубой. Те изиграха една много добра първа четвърт, след която водеха с 20-17. През втората те продължиха да поддържат аванса си, а накрая дори го увеличиха на 5 точки. Така Франция започна с пасив второто полувреме, но бързо се върна в мача и поведе с 4 точки след третата четвърт. В последната част Италия поведе отново в началото, но след това петлите изравниха. При три минути до края и резултат 60-60 полуфиналистите от миналото европейско вкараха девет поредни точки, четири от които на Паркър и така си подпечатаха победата.
Освен Паркър Тарик Къркси изигра добър мач за Франция с 11 точки и 4 борби. За Италия младите звезди Андреа Барняни и Марко Белинели бяха най-резултатни съответно с 16 и 15 точки.