Франция надви Германия

Франция надви Германия (снимка: ФИБА)
08-09-2007 19:12

Отборът на Франция победи днес Германия с 78-66 и постигна първата си победа във втората групова фаза. Французите предложиха по-добра игра и заслужено победиха.
Германия все пак стартира по-добре в мача и водеше с 13-9 в началото. За тяхно съжаление това бе за последен път в двубоя. Петлите отговориха с 12 поредни точки за 21-13 и затвориха частта при 26-20. Във втората Германия изравни при 28-28, но нова силна серия на французите им даде преднина от 43-30, а след това и 47-39 след края на първото полувреме.
В третата четвърт германците се опитваха да се доближат, но петлите не им позволяваха. Решаващ фактор в тази част, която приключи при резултат 62-49 бе, че звездата на немците Дирк Новицки не отбеляза точка. В началото на последната част Франция поведе с най-голямата разлика в мача, 69-51, но след това позволи на съперника си да намали, макар и с малко. Така двубоят приключи с важна победа за петлите, а сребърните медалисти от миналото първенство ще трябва доста да се потрудят, ако искат да стигнат поне до четвъртфиналите.
Тони Паркър бе най-добър за петлите с 23 точки, 4 борби и 3 асистенции. Той бе успешно подпомаган и от Тарик Къркси и Флоран Пиетрус, които добавиха по 12. За Германия отнова Дирк Новицки бе над всички с 28 точки и 6 борби, а Адемола Окуладжа вкара 14.