Литва остана единствена без загуба

Шишкаускас бе най-добър за Литва (снимка: ФИБА)
13-09-2007 00:35

Литва размаза Словения с 80-61 и остана единствения отбор без загуба на европейското.
Дербито на единствените непобедени отбора в турнира започна равностойно. Литовците обаче успяха да дръпнат в края на първата част с осем точки, 26-18. В началото на втората Литва успяваше да поддържа добрия си аванс, но в последните минути Словения намали и така изоставаше на полувремето само с три точки, 41-44.
Надеждите на словенците за нещо различно от загуба бяха разбити в третата част. Литва игра прекалено силно и успя да поведе с 14 точки след края й, а в последната да докара нещата и до 19.
Рамунас Шишкаускас изигра много добър мач завършвайки с 21 точки и 3 борби, а Дариуш Сонгайла добави 17 и 4. За Словения Яка Лакович отбеляза най-много - 15.
Звездата на литовците Шарунас Ясикевичус бе запазен от треньора на отбора и игра само 15 минути в мача.
Така на четвъртфиналите Литва ще играе с Хърватска, а Словения ще се изправи срещу еврошампиона Гърция. Двубоите са в петък като Словения-Гърция ще бъде предаван пряко по ТВ България от 22.30 часа.