Спартак Плевен с втора победа за сезона

Топчов с 23 точки за Спартак
17-09-2007 21:16

Спартак Плевен победи с 81-69 гостуващия у нас македонски клуб Фершпед Работнички. Това бе втора контрола за плевенския тим, който се готви за началото на новото първенство след три седмици.

Мачът бе доста оспорван и благодарение на две късни тройки на Александър Дяковски домакините спечелиха с двуцифрена разлика. Гостите бяха намалили до две точки три минути преди края, но Дяковски ги попари с два изстрела от далечно разстояние в края на две от атаките.

Старши треньорът Дарин Великов започна със стартова петица Олуич, Софрониев, Димитров, Топчов и Живанович.
Центърът на отбора Милош Живанович обаче претърпя лека контузия в глезена в средата на втората четвърт и бе заменен. Той не влезе в игра до края на мача.

За домакините се отличиха Саша Топчов с 23 точки (12 на полувремето) и Хрисимир Димитров с 15 точки. Дяковски добави 11 за победителите.

За гостите от Работнички най-добър бе Гиорги Кочов с 21 точки.
Илия Станков, който контузи глезен миналата седмица се очаква да се завърне в игра следващата седмица.

Спартак Плевен – Фершпед Работнички  81-67 (22-21, 20-17, 15-14, 24-17)

Спартак Плевен: Софрониев 6, Олуич 2, Калан 0, Живанович 5, Топчов 23, Йойч 9, Острев 4, Дяковски 11, Димитров 15, Тодоров 6

Фершпед Работнички: Михайловски 0, Стойчевски 3, Веселиновски 4, Петрушев 2, Симич 5, Кочов 21, Филипович 13, Пръчков 0, Трайковски 13, Накич 2, Марковски 6

Съдии: Димитър Гологанов, Мирослав Томов, Виктор Крушев