Втори мач за Захариев с Панатинайкос

Христо Захариев
21-09-2007 08:55

Панатинайкос с българина Христо Захариев в редиците си успя да победи Паниониос с 90-87 в първия мач от турнира в Родос. Това бе втори мач за българина в редиците на шампиона на Европа. Той вкара 2 точки, а Панатинайкос стигнаха до победата едва след продължение (81-81 в редовното време).

На почивката ПАО имаше 10 точки преднина (44-34), но Паниониос стартира второто полувреме с 8-0 и бързо върна интригата в мача. 13 секунди преди края резултата бе изравнен (81-81), а опита на Батист за стрелба в последните секунди на редовното време от девет метра бе неуспешен. В продължението ПАО поведе благодарение на два поредни коша на Перпероглу и дори стигна 6 разлика преди Макнамара да оформи крайното 90-87 за момчетата на Желко Обрадович.
„Това е първи мач от турнира и си личи, че отбора е уморен от подготовката до този момент,” каза Обрадович след победата. „Доволен съм от поведението на моите играчи и начина по който играхме през целия мач. Допуснахме грешки, но затова сме на този турнир, да се опитаме да ги поправим. Трябва да си направим заключения в този турнир и веднага след него да се опитаме да ги коригираме. Имаме доста отсъстващи, но малките се включиха добре. Това е добре за тях, тъй като по този начин те трупат опит и се развиват.”

Панатинайкос - Паниониос 90-87 (26-24, 18-10, 24-28, 13-19, 9-6)

Панатинайкос: Захариев 2, Бечирович 12, Батист 6, Жижич 8, Перпероглу 18, Уинстън 20, Томашевич 6, Татарянис 0, Вуянич 18

Паниониос: Ксантопулос 2, Макнамара 7, Зороски 8, Георгалис 0, Шакота 12, Ангелопулос 0, Каламбокис 10, Нюли 13, Кендъл 6, Янулис 12, Кавалюскас 17

В другия мач от днещната програма домакините от Колосос Родос победиха АЕК със 72-71.