Полша на крачка от Евробаскет 2007

Полша се справи с Израел (снимка: ФИБА)
21-09-2007 12:35

Полша победи със 78-71 в крайно интересен мач Израел и има най-големи шансове за класиране на Евробаскет 2007. В допълнителния турнир, който се провежда в Ланччиано срещата премина през големи обрати.

Полякините водеха след първата с 12 точки (27-15), но силна трета част на Израел обърна тотално мача в другата посока. След 30 минути игра резултата бе вече 58-52 в тяхна полза. Полша стартира последната четвърт с 11 поредни точки, поведе с 63-58 и не позволи на съперника повече да се доближи. Неудържима бе Агнешка Бибжицка, вкарала 32 точки (6 тройки) за Полша. Центърът Малгожата Дидек добави 15 точки само за 23 минути на терена.

Лиад Суец пък вкара най-много за Израел – 16 точки, а звездата Лирон Коен завърши със само 14.

След днешния последен мач между Словакия и Полша ще се определи последния участник на Евробаскет 2007 за жени в Италия. Израел приключи с мачовете си. И трите отбора обаче имат шанс за класиране, а вариантите са следните:

1. Победа на Полша – класира се Полша

2. Победа на Словакия до 19 точки – класира се Израел

3. Победа на Словакия с 20 и повече точки – класира се Словакия

В същото време Унгария запази мястото си в дивизия А, след като победи със 64-49 отбора на Швеция. Така те заеха първо място в турнира за оставане. Независимо от изхода от двубоя между Швеция и Словения днес, двата отбора изпадат в дивизия В догодина.