Лукойл Академик губи в Нови Сад

Перо Антич с 32 точки за Лукойл
23-09-2007 10:18

След две поредни победи от турнето си в Сърбия Лукойл Академик претърпяха късно снощи загуба от Войводина Нови Сад с 83-86. Домакините изиграха много силно първо полувреме, след което водеха с 16 точки (48-32). Студентите се вдигнаха на щурм в последната четвърт, но усилията им стигнаха само до почетна загуба с три точки. Отличната си форма в пореден мач с екипа на Лукойл Академик показа македонския национал Перо Антич. Той завърши с 32 точки, а сънародника му Ристе Стефанов добави 17. Добре се включи и Ненад Джорич с 14 точки, докато Антонио Бъркс във втората си среща за Лукойл Академик не можа да се разпише.
За домакините Марко Пекович бе най-резултатен с 14 точки, а познатия у нас с гостуването на Унгария Ищван Немет добави 10 точки.
Днес „студентите” играят с отбора на БК Нови Сад последния си мач в Сърбия, след който се прибират у дома.

Войводина Нови Сад – Лукойл Академик 86–83 (21-15, 27-18, 20-21, 18-30)

Войводина Нови Сад: Иванович 4, Пекович 14, Немет 10, Дувняк 7, Бойович 12, Голубович 13, Джорджевич 7, Лекич 2, Паунич 9, Боич 2, Маркович 6

Лукойл Академик: Антич 32, Стефанов 17, Джорич 14, Стойков 8, Смит 7, Зафиров 4, Банев 1, Бъркс 0, Филипов 0, Лилов 0