Берое 2007 надви и другите румънки
Женският баскетболен тим на Берое 2007 спечели последната си среща от турнира „Русчукъ” в Русе и най-вероятно ще заеме второ място в крайното класиране. Днес в първия мач от днешната програма те бяха с 12 точки по-добри (87-75) от Спортул Студенцеск.
Победата дойде след много силна игра на Жанет Жельова и Елена Петрова, вкарали общо 50 точки за своя отбор.
Петрова бе-найрезултатна за Берое 2007 с 27 точки, а също добави и 8 борби. Жельова пък вкара 23 и отне 4 топки. В този мач се разигра и Нели Пашева, която въпреки осемте грешки се отчете с 18 точки.
От румънките над всички бе бившото крило на Дунав Еконт Светлана Драгушин с 31 точки и 8 овладени топки. Благодарение на нея гостенките имаха превес в края на първата четвърт, но след това мача премина под диктовката на момичетата от Стара Загора. Те отбелязаха много лесни кошове вследствие отличните си контраатаки и поддържаха прилична дистанция до края на мача.