Дунав Еконт спечели турнира „Русчукъ”

Дунав Еконт спечели турнира
23-09-2007 12:42

Дунав Еконт спечели убедително и последната си среща от турнира „Русчукъ”, след като победиха с 85-52 румънския Александрия.
Треньорът на гостенките бе принуден да вземе едноминутно прекъсване едва след като бяха изминали 2 минути и половина от началото на мача. Причината бе, че русенки започнаха шеметно и поведоха с 8-0. До края на първата четвърт разликата се увеличаваше и достигна 17 точки в нейния край (27-10). В тези минути неудържими бяха бързите контраатаки на Дунав Еконт, завършвани най-често от Роксана Йорданова.
През втората част гостенките се посъвзеха от първоначалния шок и успяха да я спечелят с две точки (15-13).
Все пак и след почивката русенския тим поддържаше преднината си, макар и при по-слаба резултатност и на двата отбора. Старши треньорът на Стефан Стефанов отново приложи тотална ротация в състава си, с изключение на поста плеймейкър, запазен за безспорната номер едно на турнира Диана Найденова. Накрая обаче и на нея беше дадена почивка, а освен гарда Анета Митева, през последната четвърт в игра влязоха и последните пет състезателки от състава, които до момента нямаха много минути. Те обаче оправдаха доверието и довършиха съперника, който в тази част инкасира цели 30 точки. Така разликата накрая премина и 30-те точки в полза на Дунав Еконт.
Диана Найденова записа 12 точки, 7 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за победата. От пейката пък най-добре се включи Анна Римпова с 16 точки и 5 борби само за 14 минути. За Александрия с двуцифрен актив завършиха само девическите националки Алина Киву (13 т.) и Даниела Санта (11 т.), като Санта добави и 8 борби под коша. След фурора, който направи в първия мач в петък, американката Алша Ходжис за втори пореден ден се провали напълно в любимата си стелба отдалеч и завърши само с 8 точки. Другата чернокожа звезда на Александрия - гардът Ърниша Уайдмън - така и не се появи на игрището, след като още в петък се контузи.

"Доволен съм от турнира, като етап от подготовката на моя отбор за важните битки в първенстото и ФИБА Къп", заяви треньорът на победителките Стефан Стефанов. "Все още не сме съвсем сработени, така че отборът може тепърва да покаже и още по-добра игра. Последната четвърт показа, че при нас няма титуляри и резерви. Хубаво е, че зарадвахме и публиката в залата."