Лукойл Академик завърши турнето с победа

Перо Антич отново най-резултатен
23-09-2007 20:18

Шампионът на България Лукойл Академик победи с 82-76 в приятелски мач БК Нови Сад тази вечер.  Първата част завърши с три точки преднина за домакините (20:17), но това беше и единствения момент в играта, в който домакините водеха. На почивката българският отбор си беше осигурил 5 точки преднина. В третата и четвъртата част студентите не позволиха на баскетболистите на Нови Сад да се върнат в играта, като затвориха частите съответно 15:17 и 22:23. Най-резултатен за българския отбор отново беше Перо Антич с 33 точки, следван от Тодор Стойков и Дaнтей Смит със съответно 15 и 13 точки.
Това беше и последната контролна среща в западната ни съседка за Лукойл Академик. Баскетболистите, водени от старши-треньорът Желко Лукаич, проведоха четири срещи за една седмица престой в Сърбия. Три от тях завършиха с победа за българите, а в една Войводина надигра "студентите".Отборът вече пътува за България, като утре и във вторник ще почиват.

БК Нови Сад – Лукойл Академик 76-82 (20-17, 17-25, 15-17, 22-23)

БК Нови Сад: Якович 2, Побрич 9, Томашевич 13, Мартинич 6, Ковачевич 6, Сутало 15, Пап 8, Жулотич 11, Раденкович 6

Лукойл Академик: Бъркс 2, Смит 13, Стефанов 5, Зафиров 4, Антич 33, Джорич 0, Банев 4, Стойков 15, Л.Лилов 6, Филипов 0