Черно Море започна с победа защитата на трофея

Черно Море победи Рилски Спортист
28-09-2007 21:11

Юношеската формация на Черно Море започна с успех защитата на първото място от миналогодишния турнир „Христо Борисов” във Варна. Тази вечер те победиха със 79-62 юношите на Рилски Спортист. Домакините използваха силна трета част да дръпнат в резултата и решат двубоя. До почивката гостите се съпротивляваха добре и резултата бе само една точка за Черно Море.

Отличиха се Тихомир Желев с 18 точки и 7 асистенции, а Васил Кьосев вкара 14 за победителите.

За Рилецо Любомир Киров бе най-резултатен с 12 точки, а Красимир Георгиев вкара 11.

В утрешния ден Рилски Спортист играе от 16.00 с Лукойл Академик, а два часа по-късно Черно Море посреща Левски.

Черно Море – Рилски Спортист 79–62 (25-16, 12-20, 26-11, 16-15)

Черно Море: Янев 9, Цонков 5, Илиев 8, Кьосев 14, Христов 0, Борисов 2, Михайлов 5, Колев 8, Радев 0, Желев 18, Сербезов 2, Арабаджиев 5, Алипиев 1

Рилски Спортист: Ратаров 0, Василев 0, Истилянов 10, Перфанов 2, Иванов 3, Георгиев 11, Киров 12, Бойчев 2, Морунов 7, Вучков 9, Ваклинов 6