Арис спечели втория мач

Брейси Райт бе най-добър за победителите
29-09-2007 20:28

Арис си върна за загубата вчера от Лукойл Академик побеждавайки днес с 96-88. Гърците играха много по-добре от вчера, особено през второто полувреме. И двамата треньори използваха широк състав и правеха доста смени.
Днешния мач започна като вчерашния. Българският отбор играеше по-добре и взе аванс от 15-5 в петата минута и 23-17 след първата част. През втората гърците се държаха близко до съперника си като не позволи домакините да натрупат аванс. Така първото полувреме приключи при резултат 46-40 за Лукойл Академик.
Третата част бе много силна за нападението на Арис. Във втората минута на тази част те поведоха за първи път и в двата двубоя. Те показаха силна игра в атака и отбелязаха цели 32 точки за тези десет минути. Лукойл нкара 23, но изоставаше в резултата с 3 точки. В последната четвърт Арис успя да уддържи аванса си и спечели тази контролна среща.
За гостите от Гърция се отличи Брейси Райт, който завърши с 21 точки. Джеремая Мейси добави 19, а Симонас Серапинас 15. Въпреки загубата на своя отбор, македонецът Перо Антич бе над всички в двубоя със своите 28 точки и 6 борби.