Сливен с много важна победа над Спартак МВР

Лорънс Шарет вкара решителни кошове
02-10-2007 17:55

Мъжкият отбор на Сливен взе много важна победа по пътя си към влизане в А-1.

Момчетата на треньора Събин Маринов победиха Спартак МВР със 75-66 и стартираха успешно кампанията си на квалификацията в Правец.

Димитър Георгиев изигра страхотно първо полувреме и вкара 20 точки през него. През това врмее отборът на Сливен контролираше двубоя и водеше непрестанно в резултата. На полувремето резултата бе 42-34, като на моменти Сливен водеха дори със 17 точки разлика. Георгиев имаше също и 3 борби и 3 отнети топки за първите 20 минути.
След почивката обаче нещата благодарение на неуморимия Ивайло Равуцов за момент се обърнаха в полза на „полицаите”. Те успяха за кратко да поведат в резултата за 45-44 по средата на третата четвърт. Това бе и единствения момент, когато Спартак МВР поведе в мача. Сливен отново поведоха и бяха отбора, който водеше до самия край.

Силно се включи в самия край американеца Лорънс Шарет, който при 67-66 две минути преди края вкара тройка и после завърши една контраатака след открадната топка. До края Спартак МВР така и не вкараха кош и след втория ден от квалификацията са все още без спечелен мач. Оттук докрая за да имат някакаъв шанс да се класират те трябва да разчитат на две победи над другите два съперника.

Георгиев си остана най-резултатен за Сливен, въпреки, че вкара само 2 точки през второто полувреме - завърши с общо 22. Николай Динев добави 18 точки, а Шарет игра без смяна в дебюта си за Сливен и отбеляза 12 точки.

За Спартак МВР както и във вчерашния мач най-резултатен бе Равуцов със 21 точки. Иван Тилев добави дабъл дабъл с 11 точки и цели 17 борби.