ЦСКА се справи лесно със Славия

Крум Дойчинов с 22 точки
03-10-2007 20:35

ЦСКА се справи без проблеми с отбора на Славия и почти си осигури виза за А-1. В един лек за тях двубой те спечелиха със 74-50. Въпреки, че играха продължение в късния мач снощи, а пък Славия имаше почивен ден, „червените” поведоха самото начало и много бързо натрупаха преднина.

Славия отелязаха само 50 точки, като в две от четвъртините дори не успяха да достигнат двуцифрено число.

Треньорът на ЦСКА Росен Барчовски имаше възможност да даде почивка през по-голямата част от времето на основните си състезатели.

Това използва младият център на „червените”  Крум Дойчинов, завършил с 22 точки и 6 борби.

За „белите” единствено Бойко Пангаров вкара 18 точки, добави 5 асистенции и 5 овладени топки и задоволи с играта си.

Славия оттук докрая трябва да се надява на чудо, за да се класира за А-1. Те трябва да победят Сливен и Спартак МВР в оставащите два мача и се надяват да влязат в евентуална въртележка. Това разбира се е много малко вероятно като се имат предвид резултатите от първите две срещи на славистите в тази квалификация. Явно младият и амбициозен треньор Даниел Димитров ще има доста работа през този сезон, за да може да обиграе отбора си.