Дунав 2007 спечели турнира в Правец

Дунав 2007
03-10-2007 20:35

След три поредни победи на квалификационния турнир в Правец Дунав 2007 спечели първото място предсрочно. Остават два дни от надпреварата, но русенци вече няма кой да ги измести от челото. Те имат един мач утре срещу Спартак МВР, но той е протоколен. Всички други отбори имат вече загуби, а Дунав 2007 са ги били в мачовете помежду им.

Тази вечер в спортния комплекс в Правец Дунав 2007 победи Сливен със 67-63 в един много оспорван мач. Момчетата на Румен Шопов поведоха от самото начало и поддържаха преднина от 4-8 точки до края на полувремето. Почивката дойде при 39-33 в тяхна полза. Със старта на второто полувреме пък Сливен отвърнаха и успяха да изравнят резултата. Оттам до самия край зрителите в залата станаха свидетели на голяма борба от страна на двата тима. В самия край въпреки, че сърбинът Нинослав Тмушич излезе за пет лични нарушения 2 минути преди края, Дунав 2007 все пак поведе и успя да устиска буквално няколкото точки аванс.

Така след спечелената победа е ясно, че Румен Шопов среща своя учител Иван Чолаков на 13 Октомври в Русе, когато ще играят Дунав 2007 и Ямбол.

Тмушич вкара 21 точки, като пропусна само една от стрелбите си от игра (8/9). Павел Нойков добави 16 точки. Двамата грабнаха също и по 9 борби.

За Сливен добър мач изиграха Николай Динев с 21 точки, както и Стоян Петков с 15 точки, 5 борби и цели 4 „чадъра”.

Дунав 2007 направиха така, че класираха също и отбора на ЦСКА за А-1. Така вече са ясни два от трите отбора, които ще се класират от този турнир.

За Сливен утрешния мач срещу Славия се превръща в решаващ за класирането им в А-1. Ако успеят да спечелят момчетата на треньора Събин Маринов влизат в най-добрата баскетболна група в България.
Отпадна от борбата със сигурност тима на Спартак МВР, който дори и да спечели последните си две срещи няма как да се класира за А-1.