Спартак Плевен победи Левски в контрола

Хрисимир Димитров - най-резултатен с 20 точки
05-10-2007 20:08

Отборите на Спартак Плевен и Левски премериха сили в контролна среща, изиграна в плевенската зала „Балканстрой”. Домакините спечелиха със 78-68, но не стигнаха лесно до този успех. Отборът на Левски бе намалил само до 2 точки разлика 2 минути и половина преди края (67-69), но отбора на Дарин Великов бе по концентриран в края и дори победи с двуцифрена разлика.

На полувремето Спартак имаше 14 точки преднина (42-28), но още със старта на третата четвърт гостите заиграха по-добре и изравниха играта. И двата отбора са далеч от най-добрата си форма и тепърва ще има двамата треньори да избистрят своите схеми на игра.
За Спартак Плевен играха трима от новопривлечените сърби с изключение на центъра Милош Живанович, който все още се възстановява от контузия. Те са се върнали от страната си, където бяха да извадят нужните документи за работни визи. Живанович също бе по екип и се очаква да се завърне много скоро на терена. На познатото ниво бе Хрисимир Димитров, завършил с 20 точки, Саша Топчов добави 16 и Цветослав Острев 14. В игра след контузия се завърна Илия Станков.

За гостите Станислав Славейков и Веселин Веселинов вкараха по 16 точки.

Спартак Плевен – Левски 78-68 (25-18, 17-14, 13-18, 23-18)

Спартак Плевен: Йоич 8, Калан 4, Топчов 16, Димитров 20, Софрониев 0 (Тодоров 13, Олуич 0, Острев 14, Станков 3)

Левски: Престън 4, Славейков 16, Диков 3, Ст.Георгиев 10, Зл.Георгиев 13 (Великов 3, Върбанов 3, Веселинов 16, Захариев 0, Цв. Иванов 0)