Лукойл Академик губи с 20 от Олимпиакос

Лукойл Академик загуби от Олимпиакос
05-10-2007 21:59

Българският шампион Лукойл Академик загуби първата си среща от турнира „Баскеторама” в Никозия. Пред около 400 зрители гръцкия гранд Олимпиакос ги  победи със 100-80.

Срещата започна под диктовката на „студентите”, които дори имаха преднина от 12 точки през първата четвърт. Те спечелиха първата част с една точка, а на полувремето губеха само с 4 точки.

През второто полувреме обаче възпитаниците на спрягания за нов треньор на българския национален тим Пини Гершон се справиха с нападението на Лукойл Академик и позволиха само 31 точки. В крайна сметка решаващ фактор се оказа късата скамейка на „студентите”, които нямаха много решения след като Перо Антич натрупа 4 лични нарушения и трябваше да седне на скамейката.
За Олимпиакос игра американецът с български паспорт Родерик Блекни, който завърши с 4 точки. Най-резултатен в техните редици бе литовския гард Арвидас Мачияускас с 24 точки, а американците Кинтъл Уудс и Лин Грир добавиха по 18.

Антич за пореден път вкара най-много за Лукойл Академик в контролните им срещи и завърши с 23 точки. Той добави 10 борби. Сънародникът му Ристе Стефанов добави 13, а капитанът Тодор Стойков остана с 12 точки. Американецът Антонио Бъркс подаде 8 асистенции.

В утрешния ден Лукойл Академик почива, а в неделя вечер срещат домакините от Керавнос.

Олимпиакос – Лукойл Академик 100-80 (25-26, 28-23, 25-17, 22-14)

Олимпиакос: Блекни 4, Папамакариос 0, Уудс 18, Мачияускас 24, Бурусис 8, Цакалидис 5, Маврокефалидис 10, Принтезис 7, Теодосич 6, Грир 18

Лукойл Академик: Бъркс 5, Л.Лилов 2, Стефанов 13, Смит 10, Зафиров 4, Антич 23, Джорич 3, Банев 8, Стойков 12