Мемфис отстъпи на Уникаха в дебюта си в Европа

Хуан Карлос Наваро дебютира за Мемфис
10-10-2007 00:56 | Александър Сотиров

Уникаха Малага надви Мемфис Гризлис със 102:99 като домакин, в първия мач от програмата на Гризлитата в NBA Europe Live Tour 2007, като това бе официален НБА дебют за Хуан Карлос Наваро.
Срещата започна с надмощие на тима от НБА, който поведе с 21:19 след първата част на срещата. През вторите 10 минути, Уникаха успя да обърне мача в своя полза и се оттегли на полувремето с преднина от 5 точки - 47:42. Третата част бе взета от Мемфис с 29:23, но в заключителната последна четвърт Уникаха се наложи с 32:28, с което си осигури победата в срещата - 102:99.
Най-резултатен за победителите от Испания бе новото хърватско попълнение на тима Давор Куш, който реализира 20 точки. Бившият НБА кадър Маркъс Хейслип завърши с 18 точки и 11 борби. Испанския национален плеймейкър Берни Родригес реализира 12 точки, докато другия национал в тима - Карлос Кабесас остана само с 2. Даниел Сантиаго вкара 14, а Бонифас Ндонг остана със 16 и 12 борби.
За Гризлис най-добри бяха двамата испанци в тима. Новобранецът Хуан Карлос Наваро реализира 19 от свойте 21 точки през второто полувреме, а Пау Гасол вкара 18 и овладя 10 борби. Майк Милър наниза 17 точки, овладя 9 борби и направи 7 асистенции. Руди Гей вкара 12 точки и пресече 5 паса, а Хаким Уорик реализира 11 точки като резерва.
Следващия мач на Гризлис е на 11 октомври срещу ММТ Естудиантес в Мадрид.