Любомир Минчев: Исках от играчите да вярват, че можем да победим

Любомир Минчев
22-10-2007 01:49

Старши треньорът на Левски Любомир Минчев:
„Преди мача казах на моите играчи две важни неща. Първо исках от тях да не допускаме грешки, които да водят до лесни кошове от съперника. И второ,че трябва да си вярваме, че ще можем да победим. Исках от тях да забравят нещастния мач с Рилски спортист и да се съсредоточат върху днешния мач. Той тръгна добре за нас, поведохме с 6-8 точки, преди Спартак да се върнат в мача през втората четвърт.През второто полувреме ние си водехме в резултата и закономерно победихме. За разлика от мача срещу Рилски Спортист миналата събота, когато само трима баскетболисти играха на ниво, сега мога да отлича всички мои играчи. Веско Веселинов не игра добре през първото полувреме, но в третата част започнах с него и той оправда очакванията ми. Но принципно съм доволен от всички, които бяха на терена за нашия отбор и ги поздравявам за старанието в тази среща.
За следващия мач срещу отбора на Лукойл Академик все още няма да мислим, нека да мине тази вечер, да се порадваме на тази победа и утре ще мислим за мача с тях. Осъзнаваме, че Лукойл Академик са големия фавоирт, но в никакъв случай обаче няма да отидем обречени и ще се борим докрай.”