Димитрова дебютира в първенството на Израел

Екатерина Димитрова
22-10-2007 02:20

Екатерина Димитрова игра 22 минути в първата си среща от Израелската дивизия А-1. Снощи като домакин нейния отбор Макаби Рамат Хен загуби от Раанана Херцлия със 78-95. Тя вкара 8 точки при стрелба 4/6и добави борба и блок в актива си.

След равностойна първа четвърт американската съотборничка на Димитрова Каша Тери получи трето лично нарушение, след което последва и нейно техническо. Оттам нататък гостенките благодарение на американките Таниша Райт и Мисти Уйлямс нямаха особени затруднения да спечелят. Райт бе неудържима с 29 точки, а Уйлямс добави 18.

Треньорът на домакините Адан Инбар сподели след мача, че докато Тери е била на терена мачът е бил равен. В момента на нейното излизане тяхната тактика е трябвало да се промени изцяло, рискували са в защита и са оставили свободно място за атакуване отвън на съперника. Тери престоя на терена само 14 минути и вкара 10 точки. Най-резултатна за отбора бе другата американка Едуина Браун с 18 точки.
В понеделник Димитрова и съотборничките й гостуват на Макаби Тел Кабир във втория кръг от шампионата на Израел.