Успех за Славчева в Италия

Славчева (номер 9) с победа в Италия
22-10-2007 03:22

Отборът на Гергана Славчева Пуул Коменсе стартира успешно кампанията си в тазгодишното първенство на най-добрата италианска лига А-1. Благодарение на силната си игра в четвъртата част те успяха да победят у дома Фиера ди Рома със 74-62.

Гостенките започнаха по-сполучливо двубоя и водеха след първата четвърт с 11 точки (13-24). Това бяха техните силни минути в двубоя. След тях вече Славчева и компания се върнаха и диктуваха събитията на терена.

Българката попадна в стартовата петорка и престоя 27 минути на терена. Тя вкара само 4 точки, но пък грабна 7 борби и подаде 2 асистенции на съотборничките си. Лей Азиз отбеляза 25, а Латойа Търнър добави 20 точки за Пуул Коменсе. За  Фиера ди Рома Кларис Мачангуана бе най-добра с 22 точки и 11 овладени топки.
В събота във втория кръг от шампионата на А-1 в Италия Пуул Коменсе гостува на Джермано Дзама Фаенца.