Панатинайкос се измъчи на старта

Диамантидис (Панатинайкос)
25-10-2007 02:27

Шампионът на Евролигата Панатинайкос оцеля в първия си мач от новия сезон в най-силното баскетболно издание в Европа. Гърците победиха Лотоматика Рома с 86-83 след като съдиите отмениха съвсем правилно тройка на Роко Лени Укич със сирената. Малко преди стралбата той направи крачки и съдиите реагираха мигновено. Двама играчи ознаменуваха завръщането си на европейска сцена след опит да се изяват в НБА. Василис Спанулис вкара най-много за домакините – 15 точки, докато Шарунас

Ясикевичус вкара 7 последователни точки в последната четвърт  за общо 11 в целия мач.

Лотоматика Рома игра много силно и показа, че победата също им прилягаше. На полувремето резултата бе 12 точки в полза на гостите (43-33), благодарение на отличния в началото на третата четвърт Кенеди Уинстън ПАО направи серия от 13-0 и поведе в резултата.
След тройка на Стефансон Лотоматика Рома поведе със 79-75. Тогава Ясикевичус отговори със 7 поредни точки и ПАО отново бе напред. В самия край на мач н спрягания често напоследък за български паспорт Майк Батист бе отсъдено неспортсменско лично нарушение и гостите имаха възможност дори да поведат. Диамантидис обаче открадна една топка от Дейвид Хоукинс и след два успешни наказателни на Шарунас разликата стана 3 точки. За да дойде трудната стрелба на Укич, който можеше да прати мача в продължение, но сгреши.

Исландецът Стефансон вкара 25 точки, най-много в кариерата си за Рома, докато Еразем Лорбек добави 18.
Преди срещата Деян Бодирога, Фрагикос Алвертис и Желко Обрадович получиха награди за приноса си в Панатинайкос.