Лукойл Нефтохимик пак мачка

Мехмедич и Топалова най-добри за Лукойл
26-10-2007 19:20

Вицешампионът Лукойл Нефтохимик постигна втора поредна разгромна победа в шампионата. Те смачкаха домакина Монтана 2003 с 94-52. Бургазлийки доминираха целия мач и спечелиха всичките четири части в него.
Гостенките стартираха срещата силно, което им позволи да натрупат добър аванс в началото. Така те спечелиха първата четвърт с 25-14. Втората бе още по-силна за тях. С добра игра в защита и силно нападение тя завърши 28-11 в полза на гостенките и резултатът стана 53-25 след първото полувреме.
Още преди началото на второто пък всичко бе ясно. Третата четвърт бе най-равностойната в мача и завърши 13-17. В последните десет минути пък бургазлийки отново показаха класата си и затвориха мача успешно.
Амра Мехмедич бе най-добра в мача с 20 точки, 7 откраднати топки и 6 борби, а Наталия Топалова добави 16 точки.
За домакините Жени Димитрова направи добър мач като завърши с 14 точки и 7 борби.