Деян Иванов губи в Белград от Цървена Звезда

Омар Кук (Цървена Звезда)
28-10-2007 09:02

Деян Иванов със своя КК Сплит загубиха със 79-86 първото си гостуване в Белград на Цървена Звезда. Мачът бе от седмия кръг на Адриатическата лига, но въпреки загубата хърватския отбор дели високото 5/6 място с Хемофарм. Двата отбора имат по 3 победи и 4 загуби след като отборът от Вършац падна у дома от Партизан след продължение с 86-89

Българското крило игра 30 минути, овладя 7 борби и вкара тройка. Гостите нямаха решение срещу Тадия Драгичевич, вкарал 28 точки и срещу плеймейкъра Омар Кук с 21 за победителите. Съотборникът на Иванов Андрия Степанович отбеляза 22 за гостите. 50 секунди преди края Сплит намалиха на само 2 точки (77-79), но тройка на Драгичевич попари всичките им надежди в тази среща.

След мача Иванов изтъкна добрата игра на отбора на Сплит и оптимистично заяви: „Мисля, че показахме доброто лице на Сплит и до самия край не се знаеше кой ще победи в мача. Ако играем така, победите със сигурност ще дойдат. Играхме добре срещу класен отбор в тази лига.” В досегашните си 7 мача Иванов играе средно по 22.2 минути и вкарва по 9.4 точки на мач.

След тази победа Цървена Звезда и Партизан се утвърдиха както обикновено начело в лигата със 6 победи от 7 изиграни срещи.