Спартак МВР с нова победа

Михаил Капитанов
28-10-2007 19:08

Спартак МВР постигна втора победа в А-2 и показа, че е може би най-добрия отбор в тази група. Полицаите надвиха Видабаскет с 92-67 в зала Триадица.
В първата част срещата бе доста равностойна. Двата отбора стояха близко един до друг, а домакините взеха преднина в края от 23-21. Втората част не бе по-различна, но пък домакините успяха да натрупат по-солиден аванс. Той нарастна с шест точки и стана осем на полувремето.
През второто полувреме срещата продължи да бъде интересна, но пък пасива на гостите започна постепенно да нараства. Така той стана 12 точки след 30 минути, а в последната част Спартак МВР увеличи доста аванса си, който стана 25 след края на двубоя.
Най-резултатен в мача бе Михаил Капитанов с 22 точки, а Иван Тилев игра много добре и завърши с 20 точки и 13 борби.
За гостите от Видин Ивайло Илиев вкара 18, а Даниел Кирилов добави 14 точки.