Отново добър Илиян Евтимов в Бундеслигата

Илиян Евтимов
29-10-2007 10:31

Илиян Евтимов продължава със силните си игри в германската бундеслига. В последният кръг той бе един от основните играчи, донесли победата на отбора на Дойче Банк Скайлайнърс над Телеком Бон със 76-65

Въпреки, че губеха на почивката с 8 точки разлика, домакините изиграха силно второ полувреме и дори спечелиха с двуцифрена точкова разлика. 201 сантиметровото крило вкара 15 точки, взе 4 борби и подаде 4 асистенции. Това бе втората победа на тима от Франкфурт в тазгодишното първенство. След този 6-ти кръг Дойче Банк Скайлайнърс дели 11/12 място в класирането, но има и мач по-малко.

Американецът Дерик Алън бе най-добър в отбора на Дойче Банк Скайлайнърс със 27 точки и 11 овладени топки. Неговият сънародник Джейсън Конли вкара 15 и грабна 16 борби за гостите от Бон.

В изиграните мачове до този момент Евтимов прави по 11.6 точки, овладява по 5.0 борби и подава по 2.4 асистенции.

В същият кръг съперника на Лукойл Академик в турнира за купата на УЛЕБ Артланд Драгонс победи като гост тима на Йена с 85-61.