Ню Джърси бие Чикаго за 12-ти пореден път

Картър атакува (снимка: Getty Images)
01-11-2007 10:34

Пред погледите на мултимилиардера Доналд Тръмп и рапера Jay-Z Ню Джърси Нетс постигнаха първа победа в НБА за сезон 2007/08. „Мрежите” победиха след продължение Чикаго Булс със 112-103 благодарение най-вече на Антоан Райт, който вкара 14 от общо 21 точки в последната част на срещата.

Ричард Джеферсън добави 29 точки и 10 борби, Винс Картър 24 точки, а Джейсън Кид 13 асистенции. Това бе 12 поредна победа за Нетс над Булс.

Бен Гордън завърши с 27 точки за гостите, а Луол Денг добави 22 точки и 11 борби. Те губеха със 17 точки през второто полувреме, но успяха да се върнат в мача и го докарат до продължение. Булс дори имаха шанс да победят в редовното време, но Гордън не успя.

След тройка на Джеферсън резултата стана 108-102 с оставащи 37 секунди до края на продължението. След това той блокира стрелба на съперника и с това всички илюзии на гостите в този мач.

„Много се радвам за Райт. За него и отбора ни е чудесно той да играе както в този мач,” каза треньорът на Ню Джърси Лоурънс Франк. „Дано да има повече срещи от този род.”

Сърбинът Ненад Кръстич се завърна на терена след 10 месечно отсъствие и вкара 10 точки.