Втора загуба за Хаджович в Испания

01-11-2007 14:19 | Александър Сотиров

Бившия гард на ЦСКА Бранкица Хаджович и нейния нов отбор – Олеса Еспаньол записаха втора поредна загуба в испанската Liga Femenina. Този път съперник на Олеса бе тима на Перфумериас Авенида, който записа победа с 11 точки разлика – 77:66.
Хаджович бе в стартовата петица за Олеса, но не успя да направи нищо запомнящо се, заради малкото време което престоя на игрището – едва три минути. За този малък период Бане открадна 1 топка, направи 1 грешка и предизвика 1 нарушение. Дебют за Олеса направи друга сръбска баскетболистка – младата звезда Миляна Мусович, ще играе в Еспаньол като преотстъпена от Сиудад Рос Касарес. Мусович ознаменува дебюта си с 13 точки, 3 асистенции и 2 откраднати топки за 13 минути игра. За Перфумериас Ана Монтаняна бе най-резултатна със 16 точки, Трейси Рейд остана с 13, а Алесандра Де Оливейра и младия гард Силвия Домингес останаха с по 12.
След втория кръг в Испания, Клубо Балонсесто Олеса Еспаньол е на предпоследното 13-то място, като след тях са само Ман Филтер Сарагоса.
Следващата среща е дерби между двата тиам в дъното на класирането, като Ман Филтер ще гостува на Еспаньол на 4 Ноември.