Нова убедителна победа за Лукойл Нефтохимик

Барбора Фабианова
01-11-2007 21:16

Лукойл Нефтохимик заедно с Дунав Еконт остана вторият отбор без загубен мач в женската А-1 след като лесно победи Рилски Спортист с 97-60.

Гостенките се опитваха да поддържат резултата интересен, но успяха само до първите минути на втората четвърт, когато губеха само с четири точки (25-29). Оттам нататък обаче играта премина под диктовката на момичетата на Петко Маринов, които спечелиха убедителна победа с 37 точки разлика. Решаващ се оказа големият брой грешки на състезателките на Рилски Спортист – 27. Те бяха използвани по най-добрият начин от Лукойл Нефтохимик, които регистрираха поредната си убедителна победа в първенството.

Отличиха се гардовете на домакините – Барбора Фабианова с 22 и Зорница Костова с 21 точки.

За гостенките Агнеса Дойчинова вкара 23, а другият център в отбора Ралица Василева добави 12 точки.

След победата по рано днес на Дунав Еконт в Стара Загора над Берое 2007 става ясно кои два отбора ще спорят за титлата тази година. Всичко друго, освен финал между Лукойл Нефтохимик и Дунав Еконт в първенството и турнира за купата на България ще бъде голяма изненада. Първият сблъсък между тези два отбора ще бъде в Русе на 25 Ноември.