Деян Иванов и Сплит губят от Цибона

Отборът на Иванов - КК Сплит
04-11-2007 01:51

На път от Малага до Солун баскетболистите на Цибона спечелиха хърватското дерби от Адриатическата лига срещу Сплит с 84-78. Пред около 2000 с най-голяма заслуга за победата на гостите имаха чужденците в състава им. Домакините и в този мач се бориха докрай, но не им стигна качеството да победят. Четиримата чужденци си разпределиха по една част за Цибона. Аюсо в първата, Кели във втората, Хоскин в третата и Уорън в последната част. Като се махнат и двамата босненци Красич и Принц, то хърватските баскетболисти в тима на Цибона вкараха само 14 точки.

Деян Иванов игра малко под 20 минути и вкара 13 точки и взе 9 борби като бе един от най-добрите за домакините. Сплит бяха намалили до само 2 точки (57-59) в 28-та минута на мача. В последната минута от третата четвърт Иванов получи неспортменско нарушение, което доведе резултата до 57-64.

Уорън вкара 21 точки и овладя 8 борби, а Аюсо добави 18 точки.