Втора победа за Димитрова и Цанкова с Винарос

Мария Цанкова
04-11-2007 11:03

Радостина Димитрова и Мария Цанкова записаха първа домакинска (и втора общо) победа с техния Виаонети Винарос след като късно снощи надиграха Хувент Палма със 73-64. Срещата бе от 4-тия кръг на испанската втора лига – LF 2.

Радостина Димитрова отново попадна в стартовата петорка на своя тим, игра 22 минути и вкара 7 точки. Освен това тя прибави към актива си 3 овладени и 3 отнети топки. Топ стрелецът на българското първенство от миналата година Мария Цанкова влезе като резерва, но завърши с 8 точки и 2 борби само за 9 минути и половина игра. Българките все повече получават кредит на доверие от страна на треньора на отбора Рей Сантана.

След този мач Виаонети Винарос се изкачи на 5-то място с актив от 2 победи и 2 загуби след 4 изиграни кръга. Следващата неделя те гостуват на СР Лима Хорта, отбор без спечелен мач до този момент и на последното 14 място в LF 2.