Силна игра на Перостийска в Словакия

Вера Перостийска
04-11-2007 13:20

В дербито на Екстралигата на Словакия Виктория Кошице победи Славия Банска Бистрица с 58-54. Това стана най-вече благодарение на българката Вера Перостийска, отбелязала 25 точки в коша на съперника.

Тимът на Перостийска губеше на почивката с 21-29, но със силна защита докара до равен резултат преди началото на последната част. Българката вкара почти половината точки за своя отбор, който записа четвърта победа в Екстралигата на Словакия. С този успех те излязоха начело в класирането, но имат мач повече от другият тим от Кошице – Косит 2013 и МБК Рузомберок, които върят без загуба досега.

Високата 196 см Перостийска игра през последните години в едно от най-силните първенства на Европа - турското. След университета „Флорида Интернешънъл”, Вера бе състезателка на Чейхан Беледиеси. След това четири сезона игра за Чанкая Аръ Колежи. От това лято тя премина във Виктория Кошице и засега оправдава средствата, вложени от клуба в нея.

В следващият 6-ти кръг идната събота Перостийска и съотборничките й приемат трети тим от Кошице, този на Касовия.