Очаквана победа за Дунав Еконт в Самоков

Роксана Йорданова отново най-полезна
04-11-2007 20:00

В четвъртия кръг от надпреварата в елитната женска А-1, Дунав Еконт надделя над Рилски Спортист като гост с 64-52.
Възпитаничките на Иван Лепичев започнаха сковано срещата и допуснаха гостенките да поведат в края на първата част с 22-17. През втората четвърт, обаче ролите се размениха и състезателките на Стефан Стефанов успяха да отбележат скромните 6 точки. Така, отборите се оттеглиха за 15-минутна почивка при 29-28 за домакините от Самоков.
През третия и четвъртия периоди, зрителите в зала СУ „Никола Велчев” наблюдаваха една хубава среща, но за тяхно най-голямо съжаление, силите на техните любимки не стигнаха за нещо по-сериозно и логично загубиха с 12 точки разлика.
В основата на успеха за Дунав Еконт за пореден път бе Роксана Йорданова, която завърши с 19 точки, 9 борби и 4 отнети топки. Диана Найденова, влизайки като резерва добави 12 точки, а Даниела Петева – 11.
За домакините от Рилски Спортист, най-полезна на игрището бе и най-опитната – Агнеса Дойчинова – дабъл-дабъл с 14 точки и 11 борби. Стефка Митева и Деляна Коева добавиха по 8 точки всяка.
Дунав Еконт продължават без загуба в първенството, докато Рилски Спортист има само 1 победа в първия кръг.