Славия изненада Берое 2007 при жените

Христина Деянова с 18 точки
04-11-2007 22:36

Славия изненада Берое 2007 в четвъртия кръг при жените след като ги победи с 95-90 в столичната зала Триадица.

Славистките водеха на почивката с 8 точки (41-33), но след добра трета част на момичетата на треньора Алекси Алексиев резултата набързо бе изравнен. След 30 минути игра имаше равенство на електронното табло (59-59), а след 40 минути той така и не се промени в едната или другата посока (82-82).

Редовното време обаче завърши повече от драматично. Славия поведе с 82-80, но 31 секунди преди края гостенките изравниха след два успешни наказателни удара. При оставащи 15 секунди Славия загубиха топката, а Албена Бачкова пропусна да сложи точка със стрелба от тройката. Така срещата отиде в продължение.

В допълнителното време 32 секунди преди края Цветелина Николова вкара за 92-90 в полза на Славия, а след грешка на Берое 2007,  Ренета Дикова бе фаулирана 26 секунди преди последната сирена. Тя отбеляза два наказателни удара и резултата стана 94-90. Последва отчаяна стрелба от тройката на Бачкова и след пропуска й славистките оформиха крайното 95-90 в тяхна полза с още един наказателен удар.

Бившата баскетболистка на Левски Спартак Златина Калоферова вкара 23 точки, а Христина Деянова добави 18 за победителките.

За Берое 2007 Жанет Жельова също вкара 23 точки, а ветеранката Христина Минкова добави 17. Двете изпълниха общо 18 наказателни удара и не пропуснаха нито един.

Двата отбора застанаха общо 96 пъти на линията за изпълнение на наказателните удари, като имаха идентичен успех – по 13 пропуска за всеки отбор.

След загубата от Лукойл Нефтохимик,  Славия постигна две поредни победи. В другия кръг обаче отборът на Кирил Куков гостува в Русе на един от кандидатите за титлата в България през този сезон Дунав Еконт. Берое 2007 посреща Монтана 2003 у дома в следващия пети кръг, по програма на 11 ноември.