Видабаскет се издъни пак у дома

Бойко Пангаров
04-11-2007 23:20

Отборът на Славия постигна втора поредна победа в А-2. След успеха срещу Спортист миналата седмица, днес белите надиграха Видабаскет във Видин с 83-73.

Началото на мача бе много обещаващо за домакините. С добра игра те водеха в първата част и в крайна сметка се оттеглиха с аванс от 26-15 след края й. Необяснимо обаче във втората част последва срив в играта на видинчани и гостите се възползваха от това. Те я спечелиха с 27-10 и така поведоха с шест точки след първото полувреме.

Третата част пък отново бе за домакините. Подкрепяни от своята публика обърнаха мача и поведоха с една точка преди последните десет минути. В тази част контролът върху мача обаче отново бе за отбора на Славия, който в крайна сметка триумфира с победа във Видин.

Любомир Жечев изигра страхотен мач, като завърши с 36 точки. Възпитаникът на видинската школа Бойко Пангаров пък вкара 13. Дебют за Славия направи Живко Стоянов, който играе с двоен лиценз както и Тома Фикоф.

За домакините от Видабаскет Юлиян Колев завърши с 20, а Даниел Кирилов с 16 точки.