Чиров с добра игра, отборът й губи

Таня Чиров
05-11-2007 16:14

Българската националка Таня Чиров изигра добър мач, но нейният отбор Палаканестро Поцуоли загуби като гост на един от най-добрите отбори в Италия, Джермано Дзама Фаенца с 64-68.
Сръбкинята с български паспорт бе титулярка за своя отбор и престоя 38 минути на терена. За това време тя завърши с 14 точки, 9 борби и 4 откраднати топки.
Самият мач започна зле за гостенките, който изоставаха с 16-28 след края на първата част. След края на втората те намалиха до 5 точки, но в третата по-добрата игра на домакините им донесе аванс от 14 точки. В последната част гостенките се доближиха до съперничките си, но нямаха сили за нещо повече от почетна загуба.
За Джерманд Дзама най-много точки вкараха Мария Ерик и Карън Дейвид - по 14. Най-резултатна в срещата пък бе състезателката на гостенките Алехандра Честа с 25 точки.