Артланд би По Ортез

Ламонт Макинтош (Артланд Драгонс)
07-11-2007 14:08

Отборът на Артланд Драгонс стартира турнира за Купата на УЛЕБ побеждавайки френския По Ортез у дома с 85-74. Двата отбора са съперници в групата на Лукойл Академик, който стартира вчера с унизителна загуба от АСК Рига.
В първия си мач в УЛЕБ немският отбор стартира нервно, но все пак се държеше близо до френския си съперник. Така след една равностойна първа четвърт По Ортез имаше аванс от 20-17. През втората част Артланд успя да обърне нещата в своя полза и поведе с три точки на почивката.
В третата четвърт мачът продължи да бъде равностоен, като никой от отборите не успяваше да вземе солидна преднина. Все пак след края й немците вече водеха с пет точки, 56-51. В последната част те съвсем се разиграха и се поздравиха с този първи успех още в дебютния си мач.
Петима играчи на Артланд Драгонс вкараха повече от десет точки, като Ламонт Макинтош бе най-резултатен за тима с 14 точки.
Най-много в двубоя пък вкара състезателят на По Ортез Терънс Дайалс - 17.
Следващият вторник Артланд Драгонс ще гостува в София на Лукойл Академик от 18.00 часа.