Вторият отбор на Черно море продължава без загуба

Александър Янев
07-11-2007 20:00

Вторият отбор на Черно море Варна победи като гост със 103-84 Черноморец Бургас в отложен мач от първенството на мъжката А-2.

Мачът бе оспорван до средата на третата четвърт, когато гостите се откъснаха в резултата.

Трима състезатели на Черноморец напуснаха за по 5 лични нарушеия в последната четвърт (Кирязов, Бинев и Рошманов), като по този начин те не успяха да се върнат в мача. В крайна сметка гостите спечелиха убедително и нямат поражение от изиграните си три срещи. Черноморец загуби за втори път тази година.

Юношеският национал Александър Янев със своите 25 точки (3 тройки) бе най-резултатния играч на терена. Той добави 15 овладени топки, 8 от които в нападение. Друг млад талант от варненската школа Николай Колев завърши с 20 точки и 13 борби.

Димитър Рошманов пък бе най-резултатен за домакините с 21 точки (2 тройки), а ветеранът Минчо Алексов завърши с дабъл дабъл – 15 точки и 12 борби.

Двата отбора се срещат отново в неделя, но във Варна в кръг номер 4 от шампионата на А-2.