Златанова бие, Томова и Вранчева падат

Севиеп Сегед
08-11-2007 17:41

Три българки играха вчера със своите отбори първи мачове в турнира за Еврокупата на ФИБА. Тарб на Жаклин Златанова спечели драматично като гост на Мадейра с 80-78, докато Севиеп Сегед с Милена Томова и Ивелина Вранчева в състава загуби като гост на Горшов с 57-72.

Младата Златанова започна срещата на резервната скамейка, но по-късно се появи в игра за тима си. Тя игра общо 22 минути, в които отбеляза 2 точки и хвана 4 борби. Самата среща бе доста оспорвана. Домакините спечелиха първата част с 28-18, но оттук до края Тарб съкращаваше постепенно разликата, за да стигне до успеха в последните секунди на срещата.

Милена Томова и Ивелина Вранчева бяха титуларки за своя отбор при загубата му в Полша. Томова игра 36 минути и завърши с 14 точки и 9 борби, а за 37 минути Вранчева завърши с 13 точки и 4 борби. За съжаление тяхното добро представяне не успя да помогне на техния Севиеп Сегед.

Състезателките на полския отбор спечелиха всички части в мача и заслужено се поздравиха с успеха.