Станоева бие във ФИБА

Зоя Станоева
09-11-2007 18:33

Зоя Станоева постигна победа в първият кръг от груповата фаза на турнира ФИБА Еврокъп. Турският представител Тед Колежи Панкюп надигра шампиона на Сърбия Хемофарм Вършац с 69-60 в група В на втория по сила турнир в Европа.

Българката, която премина през лятото в Тед Колежи Панкюп започна в стартовата петорка и игра 31 минути в мача. Тя вкара 3 точки, подаде 3 асистенции и хвана 2 борби.

Моник Кокър бе най-добра за турския отбор със своите 24 точки и 9 борби, а много добре игра и Жаклин Анита Муур, която добави 21 точки, 11 борби и 3 асистенции.
За сръбкините Дойчинович бе най-резултатна с 15 точки, а Биляна Станкович завърши с 12 точки, 5 борби и 5 асистенции.

Самият двубой бе равностоен и през цялото време не се знаеше кой ще бъде победител. Домакините от Турция взеха първата част с 18-12, а на полувремето водеха с 35-31. В третата и четвъртата част те добавиха по-малко отгоре към аванса си и се поздравиха с успеха в края.