Лукойл загря за Артланд с лесна победа

Ристе Стефанов вкара 6 тройки за Лукойл
09-11-2007 19:59 | Александър Сотиров

Лукойл Академик победи с 27 точки разлика Черно море Еврохолд в първият мач от осмият кръг на мъжката А-1. Крайният резултат в спортният комплекс в Правец бе 107-80 в полза на домакините. Срещата бе изтеглена ден по-рано от обикновеното заради мачът на „студентите” с Артланд Драгонс във вторник вечер в зала „Универсиада”.

Мач тази вечер имаше само в първите 8 минути и половина, след които гостите водеха с 19-20. Последва силен финиш на първата четвърт на играчите на Желко Лукаич и домакините излязоха напред с 29-22.
Във втората нещата си дойдоха по местата, набързо с добра защита и последвали контраатаки Лукойл Академик натрупа солидна точкова преднина, която на почивката бе плюс 24 точки (57-33).
В третата четвърт Лукаич завъртя състава, а играчите на Черно море се възползваха и намалиха в края на третата на 20 точки (80-60).
Последната четвърт се доиграваше и в крайна сметка се стигна до 27 точки в полза на шампионите.

Това бе осма поредна победа на „студентите” в първенството на България, като те единствени продължават без загуба досега. След мача във вторник срещу вицешампиона на Германия, Лукойл Академик ще пътува до Самоков за последния си мач от първото завъртане в първенството на мъжете.
Черно море пък загуби трети от последните си четири мача. Следват два мача у дома за „моряците”, първо срещу ЦСКА, а после и срещу Балкан Ботевград

Ристе Стефанов избухна и вкара 26 точки (6/7 от тройката), а също добави 6 асистенции и 5 овладени топки за 34 минути игра. Сънародникът му Перо Антич добави 21 точки и не му стигна една борба за да направи дабъл дабъл. Дебют за Лукойл Академик в България направи бразилското попълнение Мурило да Роса, който отбеляза 18 точки.
Американецът Дантей Смит влезе като резерва и вкара 16 точки.
Стевин Смит започна срещата като титуляр, игра 17 минути и завърши с 4 асистенции, 2 точки и 2 борби. Младокът Димитър Филипов не игра поради контузия.

За гостите на ниво се представи литовецът Аугустинас Витас с 23 точки и 9 борби. Левен Белберов добави 15, а Симеон Ценов се отчете с 11 точки.