Дунав се оказа "тих" и за ЦСКА

Сергей Цветков (4/4 от тройката)
10-11-2007 23:00 | gong.bg

ЦСКА Интерлоджик буквално отнесе отбора на Дунав 2007 със 111-58 в мач от 8-я кръг на мъжкото ни баскетболно първенство. Пред около 300 зрители в зала „Христо Ботев” в София „червените” няма никакви проблеми срещу тима от Русе и още след първите 10 минути водеха 25:11.

Гостите останаха абсолютно беззъби срещу състава воден от Росен Барчовски и на почивката резултатът вече бе 54:28. Най-голямата разлика дори достигна впечатляващите 55 точки.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено и наставникът на ЦСКА получи възможност да даде повече игрово време и на по-младите си баскетболисти.

Те пък му отвърнаха с не лошо представяне, като най-добри думи заслужават Живко Стоянов (12 точки) и Сергей Цветков (14 точки - 4/4 от тройката).

Дебют в групата на майсторите направи наскоро привлеченият от школата на Лукойл Академик Димитър Маринчешки. Само за 8 минути на терена 17-годишното крило остави отлични впечатления и разкри безспорния си талант - 5 точки, 2 отнети топки, тройка и асистенция.
Американският гард Майк Хендерсън бе най-резултатен за червените с 20 точки, а другият гард Людмил Хаджисотиров отбеляза 18 точки, включително четири тройки.

Капитанът Георги Давидов също бе на ниво и завърши с 15 точки и 8 борби.

ЦСКА вкараха 16 тройки от 21 опита, един безпрецедентен процент от 76.

Баскетболистите на Дунав 2007 направиха цели 22 грешки и не успяха с нищо да се противопоставят на по-мобилизираният си съперник. Най-резултатен за русенци бе Николай Господинов със 17 точки.

Сред зрителите бе и президентът на „червените” Георгиос Стерянопулос, а в залата се появи и новият гард на Лукойл Академик Уили Дийн