Първа победа за Видабаскет този сезон

Видабаскет
12-11-2007 00:56

Видабаскет постигна първа победа за сезона след като взе реванш и победи като гост Спортист в Своге със 105-79. Само преди три седмици видинчани загубиха у дома от същия съперник, но тази вечер те доминираха от първата до последната минута и спечелиха с 26 точки разлика.

От състава на домакините липсваха основни единици, а гостите успяха максимално да се възползват от този факт. Още след първата четвърт те водеха с 22-4, а на почивката преднината вече бе 22 точки. Второто полувреме само затвърди развоя на срещата и така Видабаскет записа първи успех през този сезон.

Четири баскетболисти на гостите минаха границата от 20 точки. Юлиан Колев вкара 24, Ивайло Илиев 23, а Кирил Кънчев и Даниел Кирилов завършиха с по 21 точки.

За домакините Мартин Пенев бе най-резултатен с 15 точки, но успа да вкара само 5 от общо 24 стрелби.

Остават още два кръга до изиграването на тази фаза от надпреварата в мъжката А-2, след което отборите от двете (Западна и Източна) групи ще се миксират със зачитане на резултатие от първата фаза.

Идната седмица Видабаскет приема у дома единственият отбор без загубен мач в западната А-2 досега Спартак МВР. Спортист Своге пътува до София, за да премери сили със Славия.